Help to pejskové fest III

U příležitosti pořádání 3. ročníku Help to pejskové fest, který proběhne 18.2. 2011 opět na podporu nadace Robin pražském v Rock Café jsme se sešli s organizátorem akce Petrem Molem, baskytaristou skupiny Nežfaleš…. 

 Jak vznikla myšlenka věnovat výtěžek z koncertu Nadaci Robin?

Myslím, že pomáhat konkrétním týraným a bezprizorním zvířatům žijícím vedle nás má větší smysl než pomoc ve vzdálených oblastech (např. všemožné adopce afrických dětí). To se možná lidem líbit nebude, ale já to tak prostě cítím. A protože bych velmi rád měl nějaké zvíře doma, ale bohužel si to z časových důvodů nemohu dovolit, rozhodl jsem se, že zvířata podpořím prostřednictvím Nadace Robin a k tomu jsem zlákal i ostatní kapely, které ve prospěch Nadace vystoupí. Jsem navíc  velký čtenář knížek paní Zdeny Frýbové, tak jsem se ani dlouho nerozmýšlel o konkrétní organizaci. Nadaci Robin téměř bezmezně věřím, že peníze přijdou tam, kde bude zrovna zapotřebí. 

V roce 2011  pořádáš již 3. ročník koncertu "Help to pejskové fest". Na co se mohou návštěvníci koncertu těšit?

Za 130 Kč uvidí a uslyší 5 kapel a to N.V.Ú., Nežfaleš, Zakázaný ovoce, Paragraf 219 a mladou partu Kombajn. Dalo by se říct, že za málo peněz hodně muziky. Snažil jsem se u všech ročníků držet cenu co nejníže a vsadit tak na co největší počet návštěvníků a tím i největší možnou vybranou částku. Tady bych rád už předem poděkoval všem vystupujícím kapelám, které ve prospěch nadace vystoupí pouze za cesťák.

Kolik bylo návštěvníků a kolik se vybralo peněz?

Na první ročník přišlo úctyhodných 417 návštěvníků a podařilo se nám vybrat 24.500,- i díky poměrně rozsáhlé reklamní kampani, která tento ročník provázela. Druhý ročník navštívilo přes 200 lidí a ve prospěch Nadace šlo 13.000,- Kč. Samozřejmě se budu snažit, aby tento ročník oba ještě překonal.

Máš v úmyslu z těchto koncertů vytvořit tradici? Budeš pokračovat?

Určitě bych rád vytvořil z této akce tradici a udělal jí tak postupně jméno, směřoval to do větších rozměrů…atd. Pohrávám si i s myšlenkou udělat i letní verzi festu. Ale to je zatím fakt jen zatím ve fázi nápadu.

 

 


Kontakt

Nadace Robin
Zdeny Frýbové
Volutová 8
158 00 Praha 5
+420 732 682 244-5